serwis SAAB Wrocław

W tych trudnych dla marki chwilach, oferujemy Państwu pomoc w użytkowaniu Waszych aut. Oferujemy pełny zakres prac mechanicznych, diagnostycznych oraz elektrycznych, a także napraw blacharsko lakierniczych z zastosowaniem części oryginalnych lub zamienników wysokiej jakości. Oprócz wieloletniego doświadczenia , posiadamy niezbędną do napraw literaturę oprzyrządowanie oraz komputery diagnostyczne dla markii SAAB. Staramy się, aby użytkowanie Waszego samochodu nie sprawiało większych problemów i nie było zbytnim obciążeniem dla Państwa portfeli Wasz Zespół SAAB

Czyszczenie układu wtryskowego.
Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej usługi - czyszczenia układu wtryskowego w silnikach benzynowych i wysokoprężnych (Diesel).

Dlaczego jest to tak ważne?

Nowoczesny silnik najczęściej wyposażony jest w układ paliwowy typu Common Rail (diesel) lub wtrysk wielopunktowy (benzyna). Taki sposób zasilania jest bardzo wydajny i skuteczny, ale jednocześnie niezwykle precyzyjny oraz wrażliwy na niewłaściwą eksploatację i kiepską jakość paliwa. Własnie zmienna jakość oleju napędowego i benzyny, dodatki biopaliw, szczególne obciążenia układu paliwowego warunkami klimatycznymi oraz jazda na krótkich dystansach, powodują, że na zaworach wtryskowych, wtryskiwaczach i w całym układzie paliwowym powstają osady i nagary. Potrafią one spowodować nierówną pracę silnika na biegu jałowym, nadmierne zużycie paliwa, zmniejszenie mocy silnika i odczuwalnie pogarszają kulturę pracy silnika.
Czyszczenie chemiczne specjalnym urządzeniem i środkami renomowanego producenta (PRO-TEC) potrafi znacząco ograniczyć skutki powstawania złogów i nagarów w układzie paliwowym. Proces jest niezwykle skuteczny, pod warunkiem wykonania go w odpowiednim czasie. Musimy zdawać sobie sprawę, że preparaty chemiczne nie usuną już istniejących uszkodzeń mechanicznych, ale są w stanie maksymalnie opóźnić powstanie usterek.
Proces czyszczenia układu wtryskowego wykonuje się za pomocą urządzenia, które aplikuje do systemu zasilania samochodu odpowiednie substancje czyszczące. Zabieg nie wymaga demontażu wtryskiwaczy i jest bezpieczny dla silnika.